top of page
son_png.png

DIGITAL HOTEL CARE

ONLINE SALES & MARKETING SERVICES

by HASAN SINAY

HİZMETLER

Digital Hotel Care Web Sitesi Kurulumu ve Yönetimi

01

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

İnternet sitesi yayına alındıktan hemen sonra Google başta olmak üzere tüm arama motorlarında branded arama sonuçlarında yer almaktadır.

Belli zaman geçtikten sonra ve site trafik aldıkça non-branded aramalarda da istenilen hedefe emin adımlarla ulaşmaktadır. Google My Business, Search Console kurulumları başta olmak üzere arama motorlarına ait tüm kurulumlar gerçekleştirilmektedir.

Web Sitesi Kurulumu ve Yönetimi

Otelin isteğine ve kullanım amacına uygun, mobil uyumlu ve kullanıcı dostu, dinamik internet sitesi oluşturmaktayız. Projenin büyüklüğüne göre 7 ile 60 iş günü arasında internet sitesi yayına hazır hale gelmektedir.

Yayına alındıktan sonra otelin istediği güncellemeleri veya değişiklikleri 24 saat içerisinde gerçekleştirmekteyiz.

Digital Hotel Care SEO Arama Motoru Optimizasyonu

02

Digital Hotel Care Rezervasyon Motoru

03

OTA Yönetimi (Online Seyahat Kanalları)

Başta booking.com, expedia.com, airbnb gibi dünyadan kendi alanında en başarılı OTAlarda otelin hesabını oluşturulmaktadır. Otelin önceden oluşturulmuş hesabı varsa 7 iş günü içerisinde satış odaklı revize gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda agoda, trivago gibi metasearch kanalların optimizasyonu sağlanmaktadır.

Otelin bulunduğu destinasyona, hedef pazara göre B2B partnerlerinin hassasiyetini gözeterek en iyi satış fiyatı oluşturulmaktadır.

Digital Hotel Care Web Sitesi Üyelik Sistemi

05

Call Center ve CRM (Misafir İlişkileri Yönetimi)

Rezervasyon motorumuza ait olan diğer özellik de çağrı merkezi satış kanalıdır. Haftanın 6 günü ve günün 12 saati hizmet veren sistem 3 farklı dilde kullanıcıların tüm taleplerini karşılamakta ve online ödeme sistemi ile kısa sürede talepleri satışa dönüştürmektedir.

CRM sayesinde otelde konaklayacak potansiyel misafirlerin sorularını ve taleplerini değerlendirir, özel günlerde daimi misafirlere kendilerine verilen değeri hissettirebilirsiniz.

Digital Hotel Care Google Reklamları

07

Tripadvisor ve Holidaycheck Yönetimi

Otelin bulunduğu destinasyona ve hedef kitlesine göre partnerlik ilişkilerimizin ileri düzeyde olduğu tripadvisor ve holidaycheck.de üzerinden otelin hesabını oluşturabilir ve yönetebiliriz. Bu sayede otelin potansiyel misafirlerinin ilgisini çekecek içerikleri oluşturduğumuz gibi aynı zamanda otel için yapılan yorumlara da cevap verebiliriz. Aynı zamanda bu sayfalar üzerinden kendi web sitemizden direkt olarak satış yapabilir ve reklam ürünlerini kullanarak hedef kitlemize daha kolay ulaşabiliriz.

Digital Hotel Care Sosyal Medya Yönetii

09

Blog ve Mail Marketing

Her iki ürün de ayrı olarak ele alınmalıdır.

Blog sayfası arama motorlarında non-branded aramalarda sıralamaya girmek için ucuz ve etkili bir yöntemdir. Otelin bulunduğu destinasyondaki tarihi, sanatsal veya merkezi konumlara özel içerikler üretilerek genel aramalarda nitelikli ziyaretçi trafiği çekilmektedir.

Mail marketing sayesinde web sitesi kullanıcılara ve özellikle üyelere özel avantajlar ve bilgilendirme yapılmaktadır.

Booking Engine (Rezervasyon Motoru)

Dinamik fiyatlandırma, kullanıcının IP adreslerine göre farklı pazarlara farklı fiyat uygulayabilme, farklı ödeme seçenekleri ve otellerin ihtiyaç duyduğu bir çok özelliğe sorunsuzca karşılık veren kendi yazılımımız olan rezervasyon motorumuzu 8 yıldır kullanmaktayız.

Digital Hotel Care OTA Yönetimi

04

Web Sitesi Üyelik Sistemi

Rezervasyon motorumuza ait olan kendi yazılımımızın diğer bir parçası da Üyelik Sistemidir. 3 yıldır sorunsuz şekilde kullanılan bu sistem sayesinde her misafire özel online hizmet ve fiyatlandırma yapılmaktadır. Üyelik sisteminde kullanılan özel avantajlar sayesinde misafirin ilgisinin rezervasyona dönüşüm oranı %34 oranında arttırmaktadır.

Digital Hotel Care Çağrı Merkezi ve CRM

06

SEM (Arama Motoru Pazarlaması)

2014 yılından itibaren arama motoru reklamları yönetimi tecrübemizle otelin ihtiyacına ve hedefine uygun doğru stratejiyle Google Ads başta olmak üzere Yahoo ve Yandex gibi arama motorları üzerinden reklam yönetilmektedir. SEM başlangıcı için edindiğimiz tecrübelere istinaden otelin en az 12 aylık yayında olan başarılı çalışan web sitesi ve online satış & pazarlama refleksi oturmuş olması tarafımızca tavsiye edilmektedir.

Digital Hotel Care Tripadvisor ve Holidycheck Yönetimi

08

SMM (Sosyal Medya Reklamları)

2014 yılından itibaren otelin resmi Facebook ve Instagram sayfası, Youtube kanalı kullanıcılarla etkileşimde kalarak kullanılmaktadır. Verimli ve hedef kitleye yönelik yaratıcı içerikler oluşturulup reklam yönetimi gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda iyi ilişkilere sahip olduğumuz influencer ağımızla organik olarak takipçilerin ilgisini çekmekteyiz.

Digital Hotel Care Blog ve Mail Pazarlama

10

bottom of page