top of page

Digital Hotel Care Whatsapp Business Kurulumu

digital-hotel-care-whatsapp-business-kurulumu

     Dünya genelinde en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp 2022 yılında 2 milyar kişi tarafından kullanılarak rekor seviyeye ulaşmıştı.

     Çalıştığımız markalar için kullandığımız tüm uygulamalar ve sistemler misafirler tarafından, otel yönetimi tarafından ve Digital Hotel Care tarafından en çok fayda sağlayacak şekilde seçilmiş ve tasarlanmıştır.

     Web sitesi ziyaretçilerin en az %75 oranında mobil cihaz kullandığını görüyoruz. En çok kullanılan mesajlaşma uygulaması ile mobilden veya bilgisayardan gelen site ziyaretçilerine Whatsapp Kurumsal iletişim imkanı sağlamaktayız.

Whatsapp Business Kullanım Süreci

     Whatsapp Business kullanımı için Digital Hotel Care tarafından otele call center ekibi kurulmuş olması gerekmektedir. Bunun nedeni, tarafımızca yönlendirilen ekibin kullandığı sistemin alt yapısı ve kullanımla alakalı danışmanlık vermemizdir.

     Misafirler Whatsapp üzerinden otelin resmi Whatsapp hattı üzerinden iletişime geçtiklerinde öncelikle karşılarına dil seçeneği, otel seçimi, gerçekleştirmek istediği aksiyon seçeneği, rezervasyon talebi varsa konaklama detayları Whatsapp üzerinden alınır. Sonrasında bu bilgilerle birlikte Call Center çalışanı misafirle yazışmaya başlar.

     Whatsapp üzerinden gerçekleştirilen tüm iletişim misafirin bilgilerini korumaktadır ve kayıt altına alınmaktadır.

     Misafir tarafından mesajlaşma başlanmadan call center çalışanı mesajlaşma başlatamaz. Bu da otele olan güveni ve misafirlerin markaya olan bağlılığını arttırmış olur.

Whatsapp Business Maliyeti

     Bilindiği gibi Whatsapp bir META ürünüdür. Facebook üzerinden işletme hesabı ile kayıt gerçekleştirilir. Dolayısıyla otelin resmi iletişim kanalı olur.

     Aylık ücret ödemesi karşılığında hizmet sağlanmaktadır.

Antalya Online Satış ve Dijital Pazarlama Digital Hotel Care

DIGITAL HOTEL CARE

OTELİNİZİN ONLINE SATIŞ & DİJİTAL PAZARLAMA YÖNETİM PARTNERİ

bottom of page