top of page

Digital Hotel Care Google Ads Yönetimi

     Digital Hotel Care çalıştığı markalara, Google arama motoru reklamı hizmeti sunmaktadır. Sunulan bu hizmet sayesinde markalar satışlarını ve marka bilinirliklerini ciddi seviyede arttırmaktadır. Aylık olarak sunulan rapor ve analizler sonucuna Google reklamları sayesinde elde edilen sponsorlu trafik, geri dönüşüm oranı ve reklam kalitesi izlenmektedir.

Google Ads Yönetimi Süreci

     Google Ads üzerinden dört farklı pazarlama yöntemimiz bulunmaktadır.

     İlk olarak PPC olarak bilinen pay per click reklam modelidir. Google üzerinden kullanıcı branded veya non-branded aramalarda sponsorlu sonuç olarak çıkılmaktadır. Marka ile ilgili gerçekleşen tüm aramalarda sponsorlu sonuçlarda 1. sırada çıkılmaktadır. Marka ile ilgili başarılı keywords ve negative keywords kullanılarak reklam kalite puanı en iyi sonuç verecek şekilde reklam çalışması yönetilmektedir.

     İkinci olarak Display Marketing uygulaması bulunmaktadır. Otelin hedef kitlesinin kullandığı Google Adsense özelliği olan tüm web sitelerinde otele ait görsele sahip olan reklam ürünüdür.

     Üçüncü olarak Remarketing uygulaması bulunmaktadır. Otel için oluşturduğumuz otelin web sitesini ziyaret etmiş olan kişilere ziyaret ettikleri başka web sitelerinde otelin reklamını gösterilmektedir.

     Dördüncü olarak Look-A-Like pazarlama çalışması. Digital Hotel Care tarafından elde edilen, otelin nitelikli hedef kitlesinin özellikleri Google'a sunularak istenilen hedef kitle gibi benzer özelliklere sahip olan, interneti benzer kullanan ama otel ile önceden iletişime geçmemiş olan satın alma potansiyeli yüksek olan kişileri hedeflemek için kullanılan reklam ürünüdür.

Google Ads Reklam Bütçesi Nasıl Belirlenir?

     Otelin konumu, hedef kitlenin özellikleri ve yönetim taleplerinin değerlendirilmesinden sonra dijital pazarlama için yıllık toplam bütçe Digital Hotel Care tarafından belirlenir.

     Digital Hotel Care, oteller için sürdürülebilir gelir ekosistemi kurduğundan dolayı rezervasyon motoru ve call center üzerinden elde edilen gelirin bir kısmı toplam dijital pazarlama bütçesi olarak kullanılır.

Google Ads Yönetim Maliyeti

     Web sitesi kurulumu, rezervasyon motoru kurulumu veya call center kurulumu gerçekleştirdiğimiz oteller için Google Ads hizmeti tarafımızca ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

     Sadece Google Ads hizmeti talep eden otellere aylık sabit ücret karşılığında Google Ads yönetim hizmeti sunmaktayız.

Antalya Online Satış ve Dijital Pazarlama Digital Hotel Care

DIGITAL HOTEL CARE

OTELİNİZİN ONLINE SATIŞ & DİJİTAL PAZARLAMA YÖNETİM PARTNERİ

bottom of page