top of page

Digital Hotel Care Sosyal Medya Yönetimi

     Marka için oluşturduğumuz web sitesinden sonra en güçlü ikinci organik beslenme kanalı, markaya ait olan sosyal medya hesaplarıdır.

     Markayı takip eden konukların ve potansiyel konukların web sitesi, yorum siteleri ve sosyal medya hesapları ile etkileşimlerini organik olarak yönetmek ve dijital mecralarda markanın algı yönetimini istediği şekilde yönetebilme kabiliyeti markanın gelir dengesi ve devamlılık açısından çok önemlidir.

Sosyal Medya Organik Yönetimi Süreci

     Otelin bulunduğu konum, tüketici kitlesinin özellikleri ve otelin hedeflediği kitlenin özelliklerine göre markaya ait olan sosyal medya hesaplarının yönetimi için tarafımızdan aylık ve yıllık hedefler belirlenir ve belirlenen hedeflere ulaşmak için strateji oluşturulur. Gerçekleşen operasyon aylık olarak otel yönetimine raporlanır.

     Otelin müsaitlik durumuna ve özel etkinlik takvimine göre her ay uzman ekibimiz tarafından fotoğraf ve video çekimleri gerçekleştirilir. Çekimler stüdyoda düzenlenir ve organik paylaşım takviminde plana dahil edilir. Markanın hedef kitlesine göre belirlenecek olan bir dilde paylaşımlar gerçekleştirilir.

Sosyal Medya Pazarlama Yönetimi Süreci

     Tüm pazarlama kanallarında olduğu gibi sosyal medya kanallarında da iki farklı pazarlama sürecimiz bulunmaktadır.

     Birincisi; bilinirliliğimizi arttırmaya ve sosyal medya hesaplarımıza trafik sağlamaya yönelik pazarlama. Bu sayede sosyal medya kullanıcısı ile karşılıklı etkileşimimiz artar ve merak duygusu ön planda olur.

     İkincisi; satışa yönelik pazarlama. Bu pazarlama yöntemi ile web sitesi ve call center satışlarımıza hedeflenmiş olan pazarlama uygulaması kullanılır. Otele ait özel fiyat, satış kanallarının iletişim bilgisi, özel olarak satışa sunulan oda tipleri veya hizmetler gibi ürünlerin pazarlaması gerçekleştirilir.

Sosyal Medya Pazarlama Bütçesi Nasıl Belirlenir?

     Otelin konumu, misafir kitlesinin özellikleri, hedef kitlenin özellikleri ve yönetim taleplerinin değerlendirilmesi gibi farklı değişkenler bulunmaktadır.

     Digital Hotel Care, oteller için sürdürülebilir gelir ekosistemi kurduğundan dolayı rezervasyon motoru ve call center üzerinden elde edilen gelirin bir bölümü ile dijital pazarlama bütçesi olarak kullanılır.

Sosyal Medya Yönetim Maliyeti

     Web sitesi kurulumu, rezervasyon motoru kurulumu veya call center kurulumu gerçekleştirdiğimiz otellerin sosyal medya hesapları tarafımızca ücretsiz olarak yönetilmektedir.

     Sadece sosyal medya hesabını yönetmemizi talep eden otellere aylık sabit ücret karşılığında sosyal medya yönetim hizmeti sunmaktayız.

     Otelde çekilecek olan her video ve fotoğraf projeleri için marka ile görüşülerek ihtiyaca ve talebe uygun olarak teklif hazırlanır. Proje başı ücret ile fotoğraf ve video çekimleri gerçekleştirilir.

Antalya Online Satış ve Dijital Pazarlama Digital Hotel Care

DIGITAL HOTEL CARE

OTELİNİZİN ONLINE SATIŞ & DİJİTAL PAZARLAMA YÖNETİM PARTNERİ

bottom of page