top of page

Digital Hotel Care Sadakat Programı Hizmeti

     Özellikle otelcilik sektöründe ana ürün "hizmet" olduğundan dolayı otellerin konuklarına yaklaşımı ve her konuğun kendisini özel hissetmesi çok önemlidir.

     İnsan psikolojisinde özel hissetmek ve özel imkâna sahip olmak, bir şey satın alırken önem sırası olarak fiyattan ve kişinin ürüne veya hizmete ihtiyacından daha önemlidir.

     Örneğin kişi kendisini özel hissettiği veya kendisini tanıyan kişilerin çalıştığı bir restorana, kuaföre veya doktora gider. Kendisine gösterilen özel ilgi ve kendisinin sahip olduğu alışkanlıkların işletme tarafından bilinmesinin değeri fiyat pahalılığı veya aldığı hizmet kalitesinin önüne geçer.

     Bundan dolayı rezervasyon motorumuza ve call center uygulamamıza entegre olarak çalışan "sadakat programı" veya "üyelik sistemi" ile çalıştığımız markalarda satışlarımızı %46 oranında arttırmaktayız.

Sadakat Programı Çalışma Prensibi ve Önemi

     Öncelikle Digital Hotel Care olarak otelin web sitesini ve rezervasyon motorumuzu kullanıma sunmayı tavsiye etmekteyiz. Oluşturulan sağlam yapıya sadakat programımızı dahil etmek daha verimli ve hedefe ulaşma konusunda büyük önem taşımaktadır.

     Markanın web sitesine gelen her ziyaretçi sadakat programına mail adresi ile üyeliğini oluşturur. Sistemimiz, üyeliğini oluşturan her konuğu önceden planladığımız konuk grubuna dahil eder. Bu grup misafirin önceden otele geliş sayısına, önceden markaya harcadığı ücrete, bulunduğu ülkeye, yaş grubuna, doğum tarihine, evlilik tarihine, konaklama uzunluğuna, rezervasyon yapacağı oda sayısına göre değişkenlik göstermektedir.

     Sadakat programı ile konuklara sunulan en önemli imkân kişiye özel fiyattır. Konuklar sadakat programı ile alacakları teklifi başka hiç bir yerde bulmayacaklarını bilirler ve konukların özel talepleri sisteme kaydedilir. Dolayısıyla otel tarafından her üye için sunulan özel hizmet, konukların konaklamaya başlamadan önce sunulmuş olur. Bu durum üyeler tarafından otele daha çok para harcama ve aidiyet olgusu yaratır.

     Sadakat programına dahil olan konukların marka açısından önemi ise markanın elinde mevcut olan konuk havuzuna göre özel teklif oluşturmak, pazarlama araçlarını daha etkin kullanmak ve marka algısını daha etkin yönetmektir. Aynı zamanda sosyal medya veya arama motorları üzerinden markanın elindeki üyelere benzeyen nitelikli kitle ile benzer özelliklere sahip olan ancak daha önce marka ile temasa geçmemiş kişilere de ulaşmak konusunda faydası olmaktadır.

     Sadakat programına dahil olan binlerce konuğun bilgileri güncel Kişisel Verileri Koruma Kanunu'na göre saklanır ve kullanıcılardan gerekli izinler alınır.

digital-hotel-care-icon

DIGITAL HOTEL CARE

OTELİNİZİN ONLINE SATIŞ & DİJİTAL PAZARLAMA YÖNETİM PARTNERİ

bottom of page