top of page

Digital Hotel Care Call Center

     Digital Hotel Care olarak başka hiç bir firmanın vermediği hizmeti vererek otele ait olan, otelin bünyesinde kurulan ve kontrolü tamamen otelde olan Call Center ekibi kurulumunu gerçekleştirmekteyiz.

     Bu sayede otel bünyesinde kurulan call center ekibi, otelin kendi konuklarına hizmet veren, konukların sorularını yanıtlayan, konukların taleplerini yerine getiren ve satış yapan başarılı bir iletişim kanalı elde etmiş olur.

     Otel yönetimi Call Center ekibini satış kanalı olarak görmektedir. Ancak call center ekibi satış görevinden önce misafirlerden gelen soruları, talepleri ve şikayetleri yönetmektedir. Misafire karşı kendisini ifade etme özgürlüğünü elinde bulunduran otellere ait call center ekibi aynı zamanda CRM görevini de üstlenmektedir.

     Call Center üzerinden otel ile iletişime geçen misafirlerin talepleri ve soruları kısa sürede yanıtlandığından dolayı satışa dönüşüm oranı daha yüksektir.

Call Center Üzerinden Elde Edilen Gelir

     Aşağıdaki basit anlatım örneği ile call center ile nasıl gelir elde edildiğini görebilirsiniz.

Acente Satışı

Örnek Rezervasyon:

Giriş Tarihi: 05.08.2023

Çıkış Tarihi: 12.08.2023

Satış Tarihi: 18.01.2023

Kişi Sayısı: 2 Yetişkin

Oda Tipi: Standart Oda

Satış Bedeli: 120-Euro

Otele Ödenen: 100-Euro

Acente KB Oranı: %2 (2-Euro)

 

Otele Ödeme Tarihi:19.08.2023 (Çıkıştan 7 Gün Sonra)

Örnek Rezervasyondaki;

Otelin Geliri: 98-Euro

Acentenin Geliri: 22-Euro

Digital Hotel Care Satışı

Örnek Rezervasyon:

Giriş Tarihi: 05.08.2023

Çıkış Tarihi: 12.08.2023

Satış Tarihi: 18.01.2023

Kişi Sayısı: 2 Yetişkin

Oda Tipi: Standart Oda

Satış Bedeli: 120-Euro

Otele Ödenen: 120-Euro

Rezervasyon Başı Ödenen KB Oranı: %0

Otele Ödeme Tarihi:18.01.2023 (Rezervasyon Aşamasında)

Örnek Rezervasyondaki;

Otelin Geliri: 109-Euro

Digital Hotel Care Geliri: 11-Euro

Call Center Kurulumu & Yönetimi

     Öncelikle otelin web sitesini kurarak yayına aldıktan sonra kendi rezervasyon motorumuzu kullanıma sunarız. Call Center ekibi Digital Hotel Care rezervasyon motoru üzerinden satış gerçekleştirmektedir.

     Call Center çağrı karşılama ve Chat paneli bulut teknolojisi ile her hangi bir yerden kullanılabilir. Otel istediği bir yere Call Center ekibi için çalışma yeri ayarlayabilir.

     Call Center ekibinin kullanacağı program, ekipman ve çalışacak olan personel için Digital Hotel Care danışmanlık verir. Gerçekleşen tüm yatırım ve personel giderleri otele aittir.

     Call Center ekibi rezervasyon motoru üzerinden satış gerçekleştireceğinden dolayı Digital Hotel Care tarafından kurulumu gerçekleşen rezervasyon motoruna fiyatların yüklenmesi, fiyatların güncellenmesi, stop sale & open sale girişi, indirimlerin güncellenmesi, Release süresi değişikliği gibi tüm işlemler tarafımızca markanın vermiş olduğu andan itibaren maksimum 24 saat içinde işleme alınır.

     Call Center alt yapısının kurulması ve çalışmaya başlaması otelin hızına paralel olarak 30 ile 45 iş günü arasında gerçekleşir.

     Rezervasyon motorunda olduğu gibi Call Center üzerinden de SPA paketi, havaalanı transferi, pavillon paketi, A'la Carte Restoran rezervasyonu gibi "ek hizmet" satışı alt yapısı mevcuttur.

Call Center Rezervasyon Tahsilatını Nasıl Gerçekleştirir?

     Rezervasyon motorunda olduğu gibi Digital Hotel Care markanın online satış & dijital pazarlama departmanı olarak çalıştığından dolayı hiç bir zaman konuktan tahsilat yapmaz. Otel için kurulan Call Center ekibi üzerinden gerçekleşecek olan tüm tahsilatlar otelin resmi banka hesaplarına tanımlanır. Konuklar kredi kartı veya banka havalesi ile ödemeyi otele gerçekleştirir.

     Konaklamaya ait fatura otel tarafından misafirin bilgilerine göre oluşturulur ve misafire verilir.

     Digital Hotel Care hiçbir şekilde ödeme veya fatura işlemleri için otel ile konuk arasına girmez.

Call Center Ekibinin Maliyeti Nedir?

     Markanın kuracak olduğu Call Center çağrı ve chat karşılama yazılımı, call center personel giderleri, kullanılacak olan teknik alt yapı oluşturulması ve aylık telefon hattı maliyeti bulunmaktadır.

     Yıl sonunda Call Center maliyetlerinin toplamı Call Center tarafından gerçekleşen satışların sadece %1 ile %3 oranı arasındadır.

     Digital Hotel Care olarak Call Center kurulumu için de rezervasyon motorunda olduğu gibi sabit ücret, bakım ücreti veya kurulum ücreti almamaktayız.

     Kazan-Kazan ilkesiyle markaya ait olan Call Center üzerinden gerçekleşen rezervasyonlar için rezervasyon başına yüzdesel oranda yönetim ücreti almaktayız.

Gelir Nasıl Sürdürülebilir Oluyor?

     Örnekte de görüleceği üzere call center maliyeti düşüldükten sonra, call center satışlarından elde edilen gelir acente gelirine göre %20 oranında daha fazladır.

     Dolayısıyla rezervasyon başına Digital Hotel Care yönetim ücreti düştükten sonra kendi dijital pazarlama bütçesi oluşturan bir ekosisteme sahip olunmaktadır. Bu durumda bile markanın hedeflediği gelirden daha fazla gelir elde edilmektedir.

     Oteller için her zaman daha kârlı gelire sahip olan Digital Hotel Care Call Center yönetimimiz sayesinde tüm organik ve ücretli trafikleri Call Center ekibine yönlendirilerek, kendi kendisini büyüten ve her geçen yıl daha kârlı sürdürülebilir bir satış & pazarlama ağına yatırım gerçekleştirilmiş olacaktır.

Antalya Online Satış ve Dijital Pazarlama Digital Hotel Care

DIGITAL HOTEL CARE

OTELİNİZİN ONLINE SATIŞ & DİJİTAL PAZARLAMA YÖNETİM PARTNERİ

bottom of page