top of page

Digital Hotel Care Blog & İçerik Yönetimi

     Web sitesini kurduğumuz markalar için Blog sitesi oluşturulmasını ve en az haftada bir içerik oluşturulmasını tavsiye etmekteyiz. Blog sitesi ve belli aralıklarla dahil edilen içerikler sayesinde arama motorlarında gerçekleştirilen organik trafiğin artması sağlanır.

     Markanın üretmekte olduğu ürün veya sunmakta olduğu hizmet ile ilgili, sektörle ilgili, kullanıcı kitlesinin arama kriterleri ile ilgili veya güncel trendlerle ilgili içerikler oluşturulur ve periyodik olarak blog sayfasında yayına alınır.

Blog Sitesi & İçerik Yönetim Süreci

     Digital Hotel Care tarafından marka için oluşturulan web sitesi yayına alındıktan sonra markanın talep etmesi durumunda blog sitesi projesine başlanır. Projenin büyüklüğüne göre 30 ile 90 iş günü arasında yayına hazır hale getirilir.

     Web sitesinde olduğu gibi Türkçe, İngilizce, Almanca ve Rusça olarak 4 farklı dilde oluşturulan blog sitesi, site ziyaretçisinin kullandığı cihaz diline göre otomatik olarak ziyaretçinin karşısına çıkar.

     Blog sitesi kurulumu aşamasında Google Analytics, SEO ve diğer alt yapılar hazır hale getirildikten sonra site yayına alınmaktadır.

     Blog sitesi için Digital Hotel Care tarafından 4 dilde SEO uyumlu, organik trafik çekmeye odaklanmış olan içerikler oluşturulur ve haftada bir içerik olmak üzere siteye dahil edilir.

Blog Sitesi Neden Önemli?

     Arama motorlarında kullanıcılar birçok farklı konuda arama gerçekleştirmektedir. Markanızla ilgili olmayan aramalarda da potansiyel konukların karşısına organik olarak çıkmak, marka bilinirliği ve markaya ait olan asıl web sitesi organik trafiği için oldukça önemli bir katkıda bulunmaktadır.

     Blog sitesi sayesinde oteller için örnek vermek gerekirse, Tarihi olaylar veya günlerle ilgili, Tarihi yerlerle ilgili, Türk mutfağı ile ilgili, Türkiye kültürü ile ilgili, Alışveriş ile ilgili, Herşey dahil konseptiyle ilgili, Seyahat rehberi içeriği gibi aramalarında organik olarak blog sitesinin Google arama sonuçlarda üst sıralarda çıkması potansiyel konukların markayı bulmasında ve takip etmesinde büyük önem taşır.

     Aynı zamanda, otelin bulunduğu konumla alakalı içerik üretimi konuma yapılan aramalarda da potansiyel konukların markayı kolayca bulmasını sağlar. Örneğin otelin konumu Antalya Side bölgesinde ise Side'nin tarihi, restoranları, barları, alışveriş imkanları, su sporları veya gezileriyle ilgili oluşturulan içerikler sayesinde arama motorunda organik olarak "genel aramalarda" üst sırada yer alınır.

Blog Sitesi Maliyeti

     Marka ile görüşülerek blog sitesinin kurulumu, yönetimi ve bakım ücreti için bütçe belirlenir. Belirlenen bütçenin yarısı proje başlangıcında, kalan kısmı proje teslimatında tahsil edilir. Site yayına alındıktan sonra aylık bakım ücreti ile proje devam eder.

     Periyodik olarak üretilecek olan 4 dildeki içerikler için anlaşılan ücret üzerinden haftalık blog sitesine dahil edilecek olan içerikler oluşturulur.

     Web sitesi ve üretilecek içeriklerin fiyatına SEO hizmeti ve Google Analytics yönetimi dahildir.

Antalya Online Satış ve Dijital Pazarlama Digital Hotel Care

DIGITAL HOTEL CARE

OTELİNİZİN ONLINE SATIŞ & DİJİTAL PAZARLAMA YÖNETİM PARTNERİ

bottom of page